به دینما خوش آمدید
دینما (دینـ+ـنما) نخستین مجله الکترونیکی در حوزه تخصصی دین و رسانه است که توسط تَشکّل فرهنگی پژوهشی دین و رسانه طراحی شده و اداره می‌شود.

از کرونای جسمی تا کرونای روانی

نکاتی در مورد هراس افکنی فلج کننده

در این فضا همه چیز امنیتی است و نباید هر خبری را پخش کرد، نباید هر واقعتی را جار زد، نباید هر مشاهداتی را بر زبان جاری کرد و البته نباید هراس داشت و کاملا ناامید شد!

۱- بارها عرض کرده ام که ما یک کشور عادی نیستیم و آمریکا جنگی همه جانبه و هیبریدی و ترکیبی علیه ما راه انداخته است
در این جنگ هم به تعبیر رهبری عزیز، دشمن از هیچ اقدامی فروگذار نیست و از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده می کند.

۲- وقتی بدانیم که با جنگی همه جانبه مواجه هستیم، باید به همه حوزه ها و مسائل نگاهی امنیتی داشته باشیم. از جمله این حوزه ها فضای رسانه ای است. رسانه ها کارشان انگاره سازی، بولد کردن حوادث کوچک، کاریکاتوری جلوه دادن آن حادثه و ترساندن همه جامعه است. پس باید رسانه ها را در قالبی امنیتی بررسی کرد و نسبت به مسائل دیدی امنیتی داشت.

۳- کرونا یک ویروس مثل همه ویروسهای دیگر است، اما متاسفانه وقتی ما راهبرد رسانه ای نداشته باشیم و حواسمان به جنگ همه جانبه دشمن و ابعاد امنیتی حوادث نباشد، صبح تا شب همان چیزی را که رسانه های غربی علیه چین راه انداخته بودند، ما نیز عینا در رسانه های خود من جمله صدا و سیما تکرار می کنیم و پژواک هراس هولناک انگاره سازی آنها می شویم

صبح تا شب همان چیزی را که رسانه های غربی علیه چین راه انداخته بودند، ما نیز عینا در رسانه های خود من جمله صدا و سیما تکرار می کنیم و پژواک هراس هولناک انگاره سازی آنها می شویم

۴- با این شرایط به یکباره خبر ورود این ویروس از ایران مخابره می شود و مردمی را که خود، در انگاره سازی ترس هولناک، جهت داده بودیم، با یک خبر دهشتناک مواجه می کنیم و دشمن هم از این فرصت نهایت بهره را میبرد

۵- همه اینها یکطرف، غلبه نگاه جناحی و آتو گرفتن های بچه گانه از یکدیگر هم یک طرف، یعنی وقتی باید به این مسائل نگاهی ملی و فراجناحی داشته باشیم و همه یکدل و یکصدا با هم به جنگ ویروس جسمی و روانی برویم، افشاگری های بچه گانه ای شبیه به آنچه که نماینده قم انجام داد می کنیم و بیش از پیش به سلب اعتماد عمومی کمک کرده و دشمن را جری تر می کنیم.
این قضیه در جریان ریزگردها، پلاسکو، سیل، قتل آتنا و غیره و غیره به وضوح مشاهده شد
از هر دو جریان هم مشاهده می شود، یعنی همه چیز را دو قطبی می کنند و به تنافر و دوقطبی سازی کمک می کنند.

پس عزیزان عنایت داشته باشند که در این فضا همه چیز امنیتی است و نباید هر خبری را پخش کرد، نباید هر واقعتی را جار زد، نباید هر مشاهداتی را بر زبان جاری کرد و البته نباید هراس داشت و کاملا ناامید شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.