به دینما خوش آمدید
دینما (دینـ+ـنما) نخستین مجله الکترونیکی در حوزه تخصصی دین و رسانه است که توسط تَشکّل فرهنگی پژوهشی دین و رسانه طراحی شده و اداره می‌شود.

برنامه دولت هند برای ارتقای سطح نویسندگی جوانان

هندی‌ها قصد دارند نویسندگان و ادبیات داستانی خود را بیشتر از گذشته در بازار کتاب جهانی معرفی کنند.

به گزارش دینما، به نقل از ساراج‌مگزین، دولت هند اعلام کرده است که وزارت فرهنگ این کشور یک سری برنامه‌های ویژه آموزش نویسندگان و جوانان مستند در این حوزه پیش‌بینی کرده است که گفته می‌شود با هدف معرفی و ارتقای ادبیات این کشور در سطح بین‌المللی انجام خواهد شد. هندی‌ها قصد دارند نویسندگان و ادبیات داستانی خود را بیشتر از گذشته در بازار کتاب جهانی معرفی کنند.

«نراندا مودی» نخست وزیر هند به وزارت فرهنگ این کشور دستور داده است پیش‌نویس قانونی برای عضویت و آموزش نویسندگان جوان زیر ۳۰ سال تصویب کند تا سطح نویسندگی در کشور بهبود یابد. وی گفت: تعداد کتاب‌های داستان در این کشور نسبت به قرون گذشته کمتر شده است و حالا زمانی است که باید به فکر ادبیات این کشور بود.

نخست وزیر گفت: هدف از اجرای برنامه نویسندگان جوان دولت (YUVA) ارتقای سطح نویسندگی جوانان و گسترش چشم‌‌‌انداز آنها به بازارهای جهانی ادبیات است تا بتوانند کشور آزاد خود را در قالب داستان و مستند به مردم دیگر نقاط جهان معرفی کنند.

منبع: ایبنا

مجله الکترونیکی دینما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.