به دینما خوش آمدید
دینما (دینـ+ـنما) نخستین مجله الکترونیکی در حوزه تخصصی دین و رسانه است که توسط تَشکّل فرهنگی پژوهشی دین و رسانه طراحی شده و اداره می‌شود.

جامعه امروز به سیره فاطمی نیاز دارد/ رونمایی از نقاشی «خادم شهید»

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران «فاطمی الحدوث» و «حسینی البقا» است، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ما اساساً انقلابی فاطمی است.

به گزارش مجله الکترونیکی دینما، به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در آیین سوگواره فاطمی که به مناسبت شهادت فاطمه زهرا (س) روز گذشته (چهارشنبه ١۵ دی‌ماه) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با خیرمقدم و تسلیت به مهمانان و حاضران در مراسم عزاداری فاطمیه و گرامیداشت شهدای انقلاب، دفاع مقدس مدافعان حرم و دستاوردهای علمی و مدافعان سلامت به روح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سردار دلها که این روزها بنام ایشان محافل متعددی برگزار شد، درود فرستاد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دی ماه برای ملت ما یک ویژگی مهم در تاریخ معاصر از دوران دفاع مقدس دارد که دو عملیات بزرگ کربلای ۴ و ۵ در سال ١٣۶۵ به نام حضرت زهرا (س) نامگذاری شده بود و مردم ایران شهدای زیادی را تقدیم راه آزادگی و استقلال ایران کردند.

اسماعیلی تصریح کرد: نهضت انقلاب اسلامی ما اساسا انقلاب فاطمی است؛ این نهضت از سال ١٣۴١ در ایام فاطمیه آغاز شد و بستری برای انقلاب ما فراهم کرد که «فاطمی الحدوث» و «حسینی البقا» است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: همه تقویم انقلاب اسلامی بنام نامی فاطمه زهرا (س) و فرزندان بزرگوار ایشان شکل گرفت؛ انقلاب ما از فاطمیه شروع می شود و به عاشورای سال ۴٢ و اربعین های سال ١٣۵٧ می‌رسد و همه حماسه‌ها و افتخارآفرینی های مردم ایران زیر نام و پرچم فاطمه زهرا(س) و فرزندان پاک و مطهر ایشان رقم خورده است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه فرهنگی و هنری ایران و فرزندان این ملت طبیعتاً به عشق و ارادت به مکتب اهل بیت (ع) افتخار می‌کند.

اسماعیلی ارادت به مکتب اهل بیت (ع) با هر گرایش های مذهبی را از نمادهای وحدت جوامع اسلامی دانست و افزود: همه مسلمانان محب اهل بیت هستند و عشق به حضرت زهرا(س) و مکتب اهل بیت (ع) فصل مشترک همه مسلمانان جهان است؛ هیچ مسلمانی در عالم نیست مگر اینکه محبت این خانواده را داشته باشد.

وی تصریح کرد: جامعه فرهنگی هنری ایران در همه عرصه‌ها نشان داده، همواره پیشتاز افتخارآفرینی در ذیل پرچم اهل بیت (ع) است؛ بخش مهم شور و شهامت و احساس و عاطفه ایام دفاع مقدس مرهون سرایندگان و شاعران مداحان اهالی فرهنگ و هنر در شاخه‌های مختلف بود و در ایجاد و هدایت آن عظمت و شکوه نقش داشتند.

اسماعیلی به اثر نقاشی روح الامین اشاره کرد و افزود: در همان روزهای اول شهادت حاج قاسم این اثر که حاج قاسم را در آغوش امام حسین (ع) به تصویر می‌کشید، مایه آرامش شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جامعه فرهنگی و هنری ایران همواره در برهه ها و نقاط عطف تاریخی پیشگام، خاطره ساز و حماسه‌آفرین بوده‌اند.

وی بیان کرد: این محفل نورانی و  مراسم سوگواری فاطمی به نام بانوی دو عالم در مقر اصلی فرهنگ و هنر کشور فقط گوشه‌ای از ارادت بی پایان اهالی و پیشکسوتان فرهنگ و هنر ایران است.

در حاشیه این مراسم عزاداری، تابلو نقاشی خادم شهید با مضمون سردار دل‌ها جدیدترین اثر حسن روح‌الامین از هنرمندان کشور با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

منبع:فارس

مجله الکترونیکی دینما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.