به دینما خوش آمدید
دینما (دینـ+ـنما) نخستین مجله الکترونیکی در حوزه تخصصی دین و رسانه است که توسط تَشکّل فرهنگی پژوهشی دین و رسانه طراحی شده و اداره می‌شود.

خانواده شهید سلیمانی راوی اصلی مستند «پرواز یک و بیست» است

کارگردان مستند «پرواز یک و بیست» گفت: شاخ و برگ اصلی این مستند و محوریت آن، خانواده است و خانواده سردار سلیمانی آن را روایت می کنند و از این منظر قابل توجه است.

به گزارش مجله الکترونیکی دینما، «مهدی نقویان» کارگردان مستند «پرواز یک و بیست» درباره این مستند که درباره زندگی سردار سلیمانی ساخته شده است، به خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: این مستند با حمایت مکتب سردار سلیمانی و خانواده سردار ساخته شده است.

وی با اشاره به ویژگی بارز این مستند نیز بیان داشت: مستند پرواز یک و بیست با محوریت مصاحبه با اعضای خانواده و دوستان نزدیک شهید سلیمانی تهیه شده است. خانواده ایشان تا به حال مصاحبه نکرده بودند و در این کار برای اولین بار مصاحبه ای از آن‌ها می‌بینیم.

نقویان افزود: تا به حال روایت‌هایی از زندگی سردار شنیده بودیم که اشکالاتی در آنها وجود داشت و معلوم نبود اینها واقعیت دارد یا نه اما با حمایت خانواده ایشان حقیقت اصلی ماجرا را در این مستند متوجه می‌شویم. در این مستند فقط به روزهای آخر زندگی شهید اشاره نمی‌شود و معرفت و سبک زندگی و وجوه مختلف شخصیتی و اخلاقی‌شان و عکس و فیلم‌های منتشر نشده در این مستند نشان داده شده است.

این کارگردان همچنین بیان داشت: یکی از دوستان پرسیده بود چطور این کار را انتخاب کردید؟ گفتم من انتخاب نکردم و برای اینکه این کار را بسازم انتخاب شدم و خوشحالم از این که این اتفاق برایم افتاد و فیلم سازان بهتر از من بودند اما روزی ما شد.

نقویان ادامه داد: هر فیلمی یک زاویه دید اصلی دارد و بقیه جوانب به عنوان شاخ و برگ در آن گفته می‌شود و شاخ و برگ اصلی این مستند و محوریت آن خانواده است و خانواده سردار آن را روایت می‌کنند و از این منظر قابل توجه است.

به گزارش فارس، مستند «پرواز یک و بیست» فردا (پنجشنبه) ساعت ۱۵ از شبکه یک و جمعه ساعت ۱۳ از شبکه سه سیما بروی آنتن می رود.

منبع:فارس

مجله الکترونیکی دینما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.