به دینما خوش آمدید
دینما (دینـ+ـنما) نخستین مجله الکترونیکی در حوزه تخصصی دین و رسانه است که توسط تَشکّل فرهنگی پژوهشی دین و رسانه طراحی شده و اداره می‌شود.

۲۱ خرداد، سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه طراحی

دبیر سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه طراحی از برگزاری این رویداد با حضور ۲۷۲ هنرمند از ۳۲ کشور جهان با بیش از ۱۰۴ اثر خبر داد و گفت: این نمایشگاه جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ گشایش می‌یابد.

به گزارش مجله دینما؛ آقای اشکان قازانچایی (دبیر سومین سالانه دیزاین) در نشست خبری با حضور آقای عباد رضا اسلامی (مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس فرهنگسرای نیاوران) و آقای مهران میرحسینی (مدیر گالری مجازی اعلان) برگزار شد، با تشریح روند برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین، گفت: اسفند پارسال فراخوان سومین نمایشگاه دیزاین منتشر شد و از آنجایی که در آخرین سال قرن هستیم، در شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفته شد نگاهمان به سمت تحول و امید برگردانیم از این رو این رویداد بزرگ هنری با شعار «تحول و امید» نام گرفت.
او ادامه داد: بخش نخست فراخوان به طراحی پوستر ارتباط دارد و بخش دوم مختص به موشن گرافیک (گرافیک متحرک) است. همچنین نمایشگاه این دوره به دو صورت مجازی و فیزیکی به نمایش در می‌آید.

آقای قازانچایی درباره تعداد آثار دریافتی هم گفت: در بخش پوستر و گرافیک متحرک بیش از ۶۰۰ اثر از ۲۷۲ هنرمند از ۳۲ کشور دریافت کردیم.
وی افزود: پس از دو روز داوری، ۸۸ پوستر و ۱۶ گرافیک متحرک (در مجموع ۱۰۴ اثر) وارد نمایشگاه شد که از ۲۱ خرداد تا ۴ تیر به نمایش در می‌آید.

در ادامه آقای عبادرضا اسلامی، مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس فرهنگسرای نیاوران نیز در سخنانی گفت: برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین را فرصت مغتنمی برای معرفی آثار هنری هنرمندان و ظرفیت‌های موجود آن‌ها به دیگر ملل عنوان کرد و گفت: تلاش فراوانی صورت گرفت تا رویکرد این فرهنسگرا براساس سیاستگذاری ریل‌گذاری شده پیش برود. از این رو از هر نوع ایده و پیشنهادی در راستای ارتقا و رشد و شکوفایی هنر این مرزو بوم استقبال می‌کنیم.
او با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و جهان، گفت: سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین در شرایط بسیار ویژه و در دوران کرونا برگزار می‌شود که از این طریق بتواند سهمی کوچک در پر کردن اوقات نشاط و زندگی مردم ایفا نماید.
رئیس فرهنگسرای نیاوران مهمترین ویژگی این نمایشگاه را موضوع گرافیگ‌های متحرک عنوان کرد.
آقای اسلامی گفت: حضور ۳۲ کشور در چنین نمایشگاهی نشانگر اقبال خوب این رویداد بزرگ هنری و بین‌المللی است.
آقای عبادرضا اسلامی همچنین از آمادگی این فرهنگسرای برای میزبانی ۵ سال بعدی این نمایشگاه در آینده خبر داد.
در پایان نشست، پوستر رویداد که توسط بابک صفری طراحی شده است، رونمایی شد.
سومین نمایشگاه بین المللی سالانه دیزاین، جمعه (۲۱ خرداد) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود.
همچنین به صورت برخط (آنلاین) در سایت گالری مجازی اعلان به نشانی www. elanagi. com قرار خواهد گرفت.

منبع: صدا و سیما

مجله الکترونیکی دینما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.